Palandöken
Palandöken

 

                                     GENEL BİLGİLER
                      
                 T.C.
                           Sağlık Bakanlığı
            KAMU HASTANELERİ KURUMU
ERZURUM İLİ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL                SEKRETERLİĞİ
         ERZURUM PALANDÖKEN DEVLET HASTANESİ


     Tarihçe: T.C Sağlık Bakanlığı Erzurum Palandöken Devlet Hastanesi 1959 yılında 35 yataklı olarak kiralık bir binada o zaman ki adıyla ”Erzurum SSK. Hastanesi” olarak hizmete açılmış; 1969 yılında da halihazırda kullanılmakta olan şimdiki binaya taşınmıştır. Uzun yıllar tamir ve tadilat görmeyen bu binada yıpranma ve eskimeler olduğundan 1999 yılı Aralık ayında genel onarıma başlanılmış,2005 yılı Haziran ayında da onarım tamamlanmıştır.

       Hastanemiz 2005 yılı Şubat ayına kadar SSK.Erzurum Bölge Hastanesi olarak hizmet sunmuş; 19/01/2005 tarih, 25705 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 06/01/2005 tarih ve 5283 sayılı” Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait Sağlık Birimlerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesine dair kanunun gereği olarak 20/02/2005 tarihi itibariyle Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş ve Bakanlığımızda hastanenin adını “T.C. Sağlık Bakanlığı Erzurum Palandöken Devlet Hastanesi” olarak belirlemiştir.

      Hastanemizde 2005 yılında alımı yapılan tıbbi cihaz,araç ve gereçlerle, modern tıbbın gerektirdiği en son yeniliklerle yöre halkına en iyi hizmeti sunmayı ilke edinmiştir.

     Kuruluşundan bugüne kadar 14 Başhekim görev yapmıştır.Bu Hekimlerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Vefat edenleri de rahmetle anıyoruz. Başhekimlerimizin resimlerini ve görev yaptığı tarihleri derledik. Fotoğraflar  için buraya tıklayın
       
       Hekim seçme hakkının en temel özelliği olan; "HER HEKİME BİR MUAYENEHANE" ilkesinden hareketle tüm hekimlere poliklinikler oluşturulmuş olup hastaların hekim seçme hakkı sağlanmıştır.   Hastanemiz 09.12.2005 tarihinde (Türkiye'de 5. Hastane)
KIOSK cihazını hizmetinize sunmakla Hekim Seçme Hakkını  hastalarımıza bırakmıştır.
              

               Gayemiz sizlere en iyi sağlık hizmetini sunmaktır.

          
                       "Sağlığınız bizim için önemlidir"

 

LİNKLER


EK ÖDEME YÖNETMELİK 2013

GİRİŞİMSEL İŞLEMLER LİSTESİ

RESMİ   YAZIŞMA  KURALLARI

KURUMSAL KİMLİK
KLAVUZU

 

Palandöken

 

 

Bilgiişlem info@palandokendh.gov.tr

Web Tasarım M. Sönmez & Barındırma  Memleket.Net